Agregaty tynkarskie / do gładzi

(4)
 1. Długość przewodów technicznych
   Już od 3 948,00 zł 3 209,76 zł
   W magazynie
  • Długość przewodów technicznych
    Już od 3 321,00 zł 2 700,00 zł
    W magazynie
   • Długość przewodów technicznych
     Już od 5 351,00 zł 4 350,41 zł
     W magazynie
    • Długość przewodów technicznych
      Już od 3 936,00 zł 3 200,00 zł
      gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
      1 recenzja
      W magazynie

     CO TO JEST AGREGAT TYNKARSKI?

     Agregatem tynkarskim nazywamy maszynę, która umożliwia natryskowe nakładanie tynków elewacyjnych i/lub tynków cementowo-wapiennych. Maszynowe nakładanie tynków jest o wiele bardziej wydajne w porównaniu z metodą ręczną. Odpowiednio dobrany agregat tynkarski potrafi przyspieszyć pracę nawet o 90%. Agregaty do tynkowania w szybki i automatyczny sposób pozwalają na nałożenie warstwy tynku na ścianę. Mogą one być wykorzystywane do natrysku nie tylko tynków, ale również gładzi i kleju do siatki.

     ODPOWIEDNI PRODUCENT AGREGATÓW TYNKARSKICH TO PODSTAWA

     Na rynku znajduje się wielu producentów maszyn do nakładania tynków. Wybierając odpowiedniego producenta agregatów tynkarskich, warto sprawdzić, jak wygląda obsługa klienta i czy możemy liczyć na pomoc w ustawieniu agregatu już po zakupie. Konieczne może okazać się również sprawdzenie, czy dane urządzenia posiadają odpowiednie certyfikaty i są dopuszczone do sprzedaży. Podczas używania agregatu tynkarskiego może się okazać, że niezbędny będzie zakup części zamiennych lub elementów podlegających zużyciu podczas eksploatacji. Zawsze pytajmy producenta agregatów tynkarskich o dostępność części do urządzenia. 

     AGREGATY TYNKARSKIE DOPASOWANE DO POMIESZCZENIA

     Pracując w niewielkich kubaturowo pomieszczeniach, często mamy problem z doborem odpowiedniej wielkości urządzenia. Podobny problem pojawia się w momencie, kiedy planujemy wykonanie tynków na bardzo dużej powierzchni. W takich sytuacjach często ważna jest nie tylko wydajność, ale i wielkość urządzenia. 
     Proponujemy Państwu agregaty tynkarskie zbudowane na bazie różnych wielkości zbiorników: 19-, 20- i 60-litrowych, które różnią się zarówno budową, jak i maksymalnym ciśnieniem roboczym. Dzięki temu bardzo łatwo można dobrać wielkość i wydajność danego urządzenia do konkretnego wymiaru pomieszczenia. 

     Wszystkie agregaty tynkarskie Agrekom posiadają certyfikaty zgodne z dyrektywą ciśnieniową i maszynową. 

     AGREGAT DO TYNKÓW STRUKTURALNYCH

     Agrekom posiada w swojej ofercie agregaty tynkarskie do natrysku do tynków silikonowych, akrylowych i mineralnych o strukturze baranka. Urządzenia natryskowe przyspieszają znacznie pracę podczas wykonywania tynków elewacyjnych, strukturalnych, a także szpachlowania czy też natryskowego nakładania zabezpieczeń ogniochronnych. 

     AGREGAT DO GŁADZI A AGREGATY TYNKARSKIE

     W naszej ofercie znajdują się również agregaty do gładzi i szpachlowania. Metoda natryskowa jest dobrą alternatywą dla ręcznego nakładania gładzi. Natrysk gładzi jest szybki i wydajny. Stosując odpowiednie dysze, możemy natryskiwać materiał płaskim strumieniem. Maszyna do gładzi to doskonały wybór dla firm remontowych i remontowo-budowlanych. Agregaty tynkarsko-szpachlarskie Agrekom pozwalają na stosowanie zarówno gotowych, jak i suchych mas (po odpowiednim przygotowaniu).

     AGREGAT TYNKARSKI — ŁATWOŚĆ OBSŁUGI TO PODSTAWA

     Agregat tynkarski to podstawa wyposażenia każdej firmy budowlanej. Agregatem tynkarskim można natryskiwać materiały takie jak: tynki strukturalne, tynki elewacyjne, gładzie, klej na siatkę i obrzutkę tynkarską. Bardzo ważna w obsłudze urządzenia jest prostota jego użytkowania i niska awaryjność. Agregaty Agrekom zasilane są pneumatycznie. Dzięki temu ich budowa jest prosta i łatwa w obsłudze. Pneumatyczne agregaty tynkarskie wyróżniają się również niską awaryjnością. 

      

     NAJCZĘSTSZE PYTANIA:

     AGREGATY DO TYNKOWANIA – JAKIE PRACE MOGĘ WYKONAĆ?

     Agregaty tynkarskie zasilane pneumatycznie, dają możliwość wykonywania wielu prac przy użyciu jednego urządzenia. Najczęściej stosuje się je do tynkowania ścian, ale ich funkcjonalność na tym się nie kończy.

     Pneumatyczne agregaty tynkarskie AGREKOM doskonale sprawdzą się również podczas natrysku tynków strukturalnych (baranek elewacyjny), gładzi gipsowych, szprycowania ścian, szpachlowania, gruntowania gruntem szczepnym, a także natrysku hydroizolacji fundamentów.
     Wielofunkcyjne mini agregaty tynkarskie pozwalają na szybkie wykonanie prac tynkarskich i równe pokrycie ściany mieszanką.

     JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI AGREGAT TYNKARSKI?

     Wybór odpowiedniego agregatu tynkarskiego nie jest łatwy. Na rynku dostępnych jest kilka typów agregatów, które różnią się zarówno sposobem zasilania, jak i rodzajem materiału, na jakim będą dobrze pracować.
     Niegdyś bardzo popularne agregaty ślimakowe  zostają w niektórych typach prac zastąpione przez mniejsze i poręczniejsze agregaty tynkarskie zasilane pneumatyczne.
     Pneumatyczne agregaty tynkarskie są nowością na rynku, ale dzięki swojej wielofunkcyjności i mobilności zyskały już wielu zadowolonych użytkowników.

     Przed zakupem należy zadać sobie pytanie dotyczące typu urządzenia, jakie nas interesuje. Do wyboru mamy urządzenia profesjonalne, półprofesjonalne i do użytku domowego – różnią je głównie pistolety do tynków i dodatkowe wyposażenie zwiększające wydajność.

     Warto również zwrócić uwagę na wielkość zbiornika, jaka będzie dla nas odpowiednia. Agregaty tynkarskie AGREKOM posiadają zbiorniki w 3 wielkościach: 19-20- i 60-, 80 i 110-litrowe. Największy zbiornik mieści nawet 220 kg gotowej masy. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzają się podczas tynkowania lub gipsowania dużych pomieszczeń.

     Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej długości węży technicznych. Określają one, na jaką odległość od zbiornika możemy odejść z pistoletem natryskowym.

     JAK PRZYGOTOWAĆ DO PRACY AGREGAT TYNKARSKI?

     Przed przystąpieniem do natrysku konieczne jest dokładne przeczytanie pełnej lub skróconej instrukcji obsługi. Nie należy tego kroku pomijać, ponieważ informacje zawarte w instrukcji pomogą zrozumieć zasadę działania urządzenia, a tym samym ułatwią jego prawidłowe podłączenie i uruchomienie. 

     Przed pracą warto spryskać zbiornik agregatu silikonem w sprayu - ułatwi to spływanie materiału i późniejsze czyszczenie zbiornika. 

     Kolejnym krokiem powinno być odpowiednie podłączenie przewodów do zbiornika, a także podpięcie kompresora. Początkowo nie podłączamy pistoletu natryskowego. 

     Po przygotowaniu masy odpowiedniej gęstości należy umieścić ją w zbiorniku, włączyć kompresor i ustawić ciśnienia zgodnie z instrukcją obsługi agregatu tynkarskiego. Masa powinna przepływać przez przewód bez problemu. Na tym etapie możemy już podłączyć pistolet tynkarski. Zalecamy, aby przed przystąpieniem do pracy przelać przez pistolet do wiaderka niewielką ilość masy. Dzięki temu masa będzie jednorodna zarówno w przewodzie, jak i pistolecie. 

     Po odpowiednim przygotowaniu urządzenia możemy przystąpić do natrysku masy na ścianę. 

     Natrysk tynku lub gładzi powinien odbywać się z zachowaniem odpowiedniego odstępu od ściany. Tynki nakładamy ruchem kolistym. Natryskując gładzie płaskim strumieniem, należy przesuwać pistolet względem ściany ruchem poziomym – tak, aby strumień z pistoletu pokrywał, jak największy obszar na raz.

     Po wykonanej pracy należy umyć urządzenie. Do tego celu wystarczy napełnić zbiornik wodą i uruchomić urządzenie. Pod wpływem ciśnienia woda usunie resztki materiału z przewodów, zbiornika i pistoletu. 

     ILE OSÓB POTRZEBNYCH JEST DO OBSŁUGI AGREGATU TYNKARSKIEGO?

     Do obsługi agregatu tynkarskiego Agrekom wystarczy jedna osoba. Agregat nie wymaga większego nakładu pracy przy uruchomieniu. Wystarczy napełnić zbiornik, ustawić odpowiednie ciśnienie i przeprowadzić natrysk tynku przy pomocy pistoletu.

     JAK MYĆ AGREGAT TYNKARSKI?

     Czyszczenie agregatu tynkarskiego jest konieczne. Należy je przeprowadzać każdorazowo po wykonanej pracy. Urządzenie czyści się przy pomocy myjki ciśnieniowej. Węże agregatu tynkarskiego można wyczyścić poprzez przepuszczenie przez nie wody. Zaschnięte resztki mas budowlanych można usunąć przy pomocy gąbki. 

     GDZIE KUPIĆ AGREGAT TYNKARSKI?

     Agregaty tynkarskie dostepne są w naszym sklepie interentowym i w naszym sklepie stacjonarnym. Nasz sklep z agregatami tynkarskimi znajduje sie pod adresem: Al. Wolności 22, 41-219 Sosnowiec