Kompresory

(4)
  • 1 734,30 zł 1 410,00 zł
   W magazynie
   • 1 242,30 zł 1 010,00 zł
    W magazynie
    • 1 586,70 zł 1 290,00 zł
     gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
     2 recenzji
     W magazynie
     • 1 095,00 zł 890,24 zł
      W magazynie

     Jaki kompresor do malowania?

     Szukając kompresora do malowania natryskowego musimy zwrócić uwagę na jakość jego wykonania, a także możliwość pracy ciągłej. Podczas malowania dużych powierzchni nie możemy sobie pozwolić na częste przerwy wymuszane czasem pompowania butli kompresora. Warto więc wybrać model o jak największej wydajności i niskim czasie pompowania butli.

     Do malowania natryskowego niezbędny może okazać się kompresor o pojemności ok. 50 litrów. Taka wielkość butli gwarantuje długi czas pracy i stosunkowo niski czas napełniania.
     Kompresory o mniejszych pojemnościach zazwyczaj stosowane są podczas malowania np. aerografem lub sporadycznego przedmuchiwania.

     Kupując olejowy kompresor do malowania natryskowego musimy pamiętać o dobrej jakości separatorze. To on gwarantuje, że do farby nie dostaną się cząsteczki oleju.

      

     Jaki kompresor do agregatu tynkarskiego?

     Podczas wyboru kompresora odpowiedniego do pracy z agregatem tynkarskim, musimy pamiętać o tym, że powinien on dawać możliwość pracy ciągłej. Urządzenie, które będzie wymagało częstych przerw w pracy, może generować opóźnienia. Kompresor dostosowany do agregatu tynkarskiego powinien mieć minimum 50 litrów pojemności i odpowiednią wydajność. Dobrej jakości filtry powietrza również są ważne w tym przypadku.

      

     Jaki kompresor do warsztatu?

     Sprężarka powietrza to niezbędny element wyposażenia zarówno warsztatu samochodowego, punktu wulkanizacji, jak i domu lub garażu. Odpowiednio dobrana sprężarka pozwala na szybkie pompowanie kół samochodu, przedmuchiwanie powierzchni, a nawet malowanie lub inne prace lakiernicze.

     Na rynku dostępne są dwa typy kompresorów: śrubowe i tłokowe. Do warsztatu lub garażu zazwyczaj wystarczający jest kompresor tłokowy.
     Wielkość butli kompresora również ma znaczenie. Zazwyczaj w warsztatach samochodowych stosowane są kompresory o pojemności od 50 litrów. Jeżeli planujemy zakup kompresora do własnego garażu lub domu, to taka pojemność również powinna być dla nas wystarczająca. Na tym etapie warto pamiętać, że im większa pojemność kompresora, tym większą musi on mieć butlę, a więc zajmuje więcej miejsca. Przy ograniczonej przestrzeni wymiary butli mogą mieć kluczowe znaczenie.

     Kolejnym elementem na który warto zwrócić uwagę jest mobilność kompresora. Mocne koła na gumowych oponach i wygodny uchwyt pozwalają na łatwy transport urządzenia.